Araç Kiralama


 
En kısa kiralama süresi 7 gündür. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti alınır.
 
 
Uzun süreli kiralamalar için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için (0542) 808 87 84 numaralı telefondan Arena Rent A Car merkez ofisini arayabilirsiniz.
 
 
Araç Teslim Alma – Araç Bırakma
 
Atatürk Hava Limanı ve Merkez Ofisimizde günün her saatinde; araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir.
 
Sürücü Belgesi Kullanım Yaşı
 
Bütün Grup araçlar için en az 20 yaşını doldurmuş olmak ve 2 yıllık yerli veya uluslararası geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir.
 
 
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.
 
 
Fiyatlara araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları ile ekstra sigortalar (Hırsızlık Sigortası, Lastik, Cam, Far), bebek koltuğu, navigasyon cihazı gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) Fiyatlara dahil değildir.
 
 
Kira ücretlerinin ödenmesinde Vısa ve Mastercard kredi kartları kabul edilir. Mail order formu veya nakit depozit alınır.
 
 
Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120 km şehirlerarası yollarda 90 km ve şehir içlerinde ise 50 km hıza izin vermektedir.Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Arena Rent A Car’a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı ( mail order ) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların sürücü kusurları nedeniyle, resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içinde kabul edilir.
 
 
Hasar Sorumluluk Sigortası (CDW)
 
Arena Rent A Car’dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir.Hasar sorumluluk sigortası, kiracının kullanımı sonucu doğabilecek maddi zararları teminat altına alır.
 
Hırsızlık Sigortası (TP)
 
Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir.
 
Lastik-Cam-Far Sigortası (HTW/LCF)
 
Kiracı dilerse bu sigorta ile, Kasko Sigorta kapsamına girmeyen, lastik yarılması, cam, far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alabilir.
 
Kullanımdan doğabilecek hasarlar, araç üzerinde bulunan ruhsat ,trafik seti, plaka vb gibi iç, dış donanımlarının zarar görmesi sigorta kapsamına girmez. Kaza raporlarının 3 iş günü içinde Arena Rent A Car’a ulaştırılması gerekmektedir. Kiralayana ait araçlar, Türkiye’de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır.
 
Kiracı için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan Arena Rent A Car aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanır. Arena  Rent A Car zorunlu sigortalar dışında aşağıda belirtilen sigortaları isteğe bağlı olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Kiracı günlük ekstra ücretlerini ödemek ve sözleşmenin ön yüzündeki kabul kutucuğunu imzalamak suretiyle bu bölümde açıklanan teminatlardan yararlanabilir.
 
 
Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması,
Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması,
Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması,
Aracın yasal hız sınırlarının dışında kullanılmamamsı,
Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış, en geç 3 iş günü içinde BAHA Rent A Car’a ulaştırılmış olması,
Sürücünün kira sözleşmesine kayıtlı olması, Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, BAHA Rent a Car yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır. Kaza anında en kısa sürede; (0542) 808 87 84 numaralı acil servis telefonlarının aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.
 
Arena Rent A Car kiralama koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

Copyright © 2019 Samsun Rent A Car Araç Kiralama Firması

sitebizden® web tasarım paketleriyle hazırlanmıştır.